ФОРТУНА МК

ШРАФОВИ, АЛАТИ, ЛЕПАЦИ, БРУСНИ ПЛОЧИ, ТРКАЛА И ДР…

ВИДИ КАТАЛОГ

Грижа за Купувачите

Задоволен клиент е приоритет во нашето работење.


Квалитет

Исклучиво производи со докажан квалитет.


Брза Испорака

Секогаш брза испорака до Вашиот објект или магацин.


Контакт Комерција

Нашите комерцијалисти ви стојат на располагање во секое време на 02 3 175 174


Категории на производи


Сврзувачки Елементи

Нашата широка палета на сврзувачки елементи вклучува завртки, навртки, подлошки, навојни вретена, нитни, расцепки и останата шрафовска стока. Застапуваме исклучиво докажани брендови како Norm/STD Civata и Cetin Civata од Турција. Едни од најголемите произведувачи на шрафови во Европа.
Повеќе…Типли и Анкери

Повеќе од 60 години Fischer Типли и Анкери – Формиран во 1958 година, Fischer брендот е синоним за безбедни, иновативни и софистицирани технички решенија за прицврстување. Поставување нови стандарди во прицврстувањето е дел од фишеровата традиција.

Повеќе…
Абразиви

Безбедни, ефикасни и квалитетни брусни плочи и абразиви од компанијата KARBOSAN која е пионир во абразивната индустрија во Турција. Ги развива и усовршува своите процеси и технологии на производство уште од 1967 година.
Повеќе…Рачен Алат

Wiha е еден од водечките произведувачи на рачен алат за професионална употреба во трговијата и индустријата ширум светот. Цела низа награди се доказ дека Wiha ги поставува стандардите кога се однесува до функционалност, дизајн и квалитет во областа на рачен алат. Фортуна Мк е застапник за Wiha во Македонија.

Повеќе…
Електричен Алат

BOSCH Power Tools одделението од групацијата BOSCH е светски лидер во областа на електричен алат и прибор за електричен алат. Во Фортуна Мк можете да најдете комплетен професионален асортиман на Bosch брусилки, бормашини, чекани (хилти), акумулаторски одвртувачи и друго.
Повеќе…Лепаци и Заптивни Маси

Loctite – Најдобрите лепаци и заптивни маси од најголемиот бренд за индустрија и одржување. Фортуна Мк е вашиот вистински избор кога Ви имате потреби од индустриски лепаци, спрееви и заптивни маси.
Повеќе…

Транспортни Тркала

BS Rollen, компанија од Remscheid, Германија специјализирана за сите видови транспортни тркала и ролери за индустријата. Фортуна Мк е горд партнер и екслузивен застапинк за овие квалитетни тркала на Македонскиот пазар.
Повеќе…
Бургии и Резен Алат

KRINO е горда на својата интернационална препознатливост како резултат на квалитетот на произведените бурги и резен алат. Компанијата е формирана во 1982 во градот Монтевекиа, северно од Милано, Италија и е присутна на Македонскиот пазар преку својот партнер Фортуна Мк.
Повеќе…
FISCHER
BS ROLLEN
NORM
KARBOSAN
LOCTITE
KRINO
WIHA
BOSCH
Локација

Каде да не најдете
Контакт

Информации за нашата компанија

Лазар Поптрајков бб, 1000 Скопје, Македонија

Тел: 02 3 175 174

Факс: 02 3 175 511

Работно Време

Пон-Пет: 07:30 – 15:30

Сабота: 09:00 – 14:00

Facebook
Контакт Формулар

Пратете ни порака

    Име (неопходно)

    Електронска пошта (неопходно)

    Порака